Мини-футбол. Одесская команда стала победителем первой лиги Всеукраинского финала АФЛУ (+видео)

29.03.2017 23:24

amfu

Чемпион Одессы «МКВ» привез трофей из Днепра.

IMG 6593

С 24 по 26 марта в Днепре на площадках двух спорткомплексов – УДХТУ и «Олимпия+» проходили матчи финала Аматорской футзальной лиги Украины.

Вашему вниманию отчеты игр одесской команды, предоставленные пресс-службой Ассоциации футзала Украины.

amfu big Группа F. «Динамо-ГУНП» (Хмельницький) – «МКВ» (Одеса) – 4:3
Голи: Наскальний (3), Бабій (6, 10), Подлюк (19) – Гай (19), Йапарама (21), Моторний (22)
Попередження: Златов (6), Бурлака (16) – Колесніков (19)

Матч між представниками Одеси та Хмельницького розпочався з розвідки боєм. Однак, трохи згодом гравці «МКВ» зробили першу спробу забрати ініціативу до себе. Однак, ця спроба результату для одеситів не принесла. Натомість, фактично перша змістовна атака хмельниччан закінчилась голом Наскального – 1:0. Звісно, такий результат не дуже влаштовував підопічних Романа Смирнова, яким тепер треба було зрівнювати рахунок. Але одесити наштовхнулись на грамотну оборону «динамівців». А в середині першого тайму Бабій подвоїв перевагу «Динамо-ГУНП», і цей результат вже був схожим на сенсаційний, адже перед грою фаворитами вважалися саме чемпіони Одеси. Хоча цьому, можливо, є і своє виправдання: у «МКВ», мабуть, ще залишились актуальними спогади про перемогу в «золотому» матчі чемпіонату Одеси над «ПСВ», а цей поєдинок відбувався за два дні до старту Всеукраїнського фіналу. Тому, можливо, десь через це «червоно-білі» грали не на максимумі своїх можливостей. Тим не менш, після екватору першого тайму одесити почали намацувати свою гру, але оборона «Динамо-ГУНП», як і раніше, діяла бездоганно. Така гра у захисті дозволила подолянам на 10-й хвилині організувати контратаку, яка завершилась другим голом Бабія у матчі – 3:0. І не можна сказати, що одесити виглядали безпорадними. Як раз ні. Вони йшли вперед, створювали моменти, але втілювати їх у голи не вдавалося.

Майже з початку другого тайму «МКВ» кинувся рятувати своє становище. Але незважаючи на всі спроби, ворота Гранчака залишались «сухими». А коли голкіпер «Динамо-ГУНП» не міг допомогти своїй команді, виручала хрестовина. Подоляни фактично повністю віддали ініціативу «червоно-білим», але ті не могли скористатися даним «подарунком» у повному обсязі. Врешті решт, це призвело того, що одесити вийшли грати вп’ятьох за п’ть хвилин до кінця поєдинку. І саме при розіграші штучної більшості Гай зміг відквитати один м’яч. Однак, щастя одеситів було недовгим: Андрій Подлюк (часом не родич гравця «Сокола» Артура Подлюка?) забив гол у порожні ворота – 4:1 на користь «Динамо-ГУНП». Втім, одесити все-таки продовжили грати у більшості. Скоро вони скоротили розрив у рахунку до двох м’ячів. І це знову дало підопічним Романа Смирнова надію на те, що вони зможуть врятувати гру. Ще більше близькою ця надія стала тоді, коли за дві хвилини до кінця Моторний зробив рахунок 4:3. Але зробити «камбек» представникам Південної Пальміри не вдалося. Що ж, вочевидь, ми маємо першу сенсацію Всеукрахнського фіналу АФЛУ.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Группа F. «МКВ» - ФК «Краснопілля» - 5:3
Голи: Гай (1), Моторний (2), Йапарама (4) О. Бондаренко (9), Бурлака (13) – Стрибак (7, 8, 10)
Попередження: Стрибак (11), Шатьорний (12), Завгородній (15)
Вилучення: Ханюков 10)

У останньому матчі першого ігрового дня Всеукраїнського фіналу АФЛУ, який проходив у спорткомплексі «Олімпія+», одеський «МКВ» прагнув довести, що поразка від хмельницького «Динамо-ГУНП» була прикрою випадковістю. Мотивація одеситів виявилася настільки серйозною, що вони протягом двох стартових хвилин забили два м’ячі. Більше того – підопічні Романа Смирнова і не думали зупинятись на досягнутому, обрушуючи шквал атак на ворота Кириленка. Тому, роботи в екс-голкіпера «СумДУ» вистачало. Однак, він був безсилим, коли на 4-й хвилині Йапарама зробив рахунок 3:0 на користь «МКВ». Фактично гра проходила під контролем «червоно-білих», і лише в середині першого тайму вони почали дозволяти краснопільцям показувати, на що вони здатні. «Сині» такою розслабленістю суперників скористались і змогли відквитати один гол зусиллями Стрибака. Він же через кілька миттєвостей зробив дубль. І тепер одеситам треба було сто разів подумати перед тим, як віддавати ініціативу своїм опонентам. А потім стався цікавий конфуз: на табло опинились цифри 4:2, хоча по факту рахунок був 3:2. Однак, як виявилось потім, табло «напророчило» такий рахунок. Але він тримався лише кілька секунд, поки Стрибак не зробив хет-трик. Та, на жаль, для краснопільців, потім стався епізод, який точно вплинув на гру «синіх». Червону картку отримав Ханюков, тому представникам Сумщини довелось решту тайму відіграти у меншості.

А вже на початку другого тайму Бурлака зробив перевагу «МКВ» в два м’ячі. Пізніше у одеситів було ще кілька можливостей для взяття воріт Кириленка, проте в цих епізодах надійно грав голкіпер. Ближче до перерви гра наче заспокоїлась, але у той же час це було наче затишшя перед бурею. Однак, час минав, а «бурі» не було. Були тільки натяки на неї, але до повно вісних моментів, які могли би стати голами, справа не завжди доходило. Однак, на 23-й хвилині Стрибак цілком реально міг оформити покер, але влучив у штангу. У відповідь не забив Йапарама, який намагався пробити п’ятою, але також влучив у штангу. І, як показав час, це були останні реальні нагоди обох команд змінити цифри на табло спорткомплексу «Олімпія+».

Группа F. «Азовське море» - «МКВ» - 1:2
Голи: Левін (23) - Гай (1, 7)
Попередження: Бурлака (23)
Вилучення: Іванов (8)

Програму поєдинків групового раунду в спорткомплексі «Олімпія+» завершало південне дербі між «Азовським морем» та «МКВ». На правах фаворитів одесити відкрили рахунок першими – вже в дебюті гри відзначився Гай. Але «азовці» не знітились, і через кілька хвилин ледь не забили у відповідь – Левін виходив віч-на-віч з Чумаком, але поцілив у штангу. Гра одразу пришвидшилась, але враховуючи той факт, що у «МКВ» лавка запасних трохи ширша, та і досвіду одеські футзалісти мали побільше, можна було зробити висновок, що це лише на руку «червоно-білим». В принципі, так і вийшло. Підопічні Романа Смирнова згодом позначили свою ігрову перевагу, і це не могло не відобразитись на кількості моментів, які створювались біля воріт Горового. Але голкіпер «Азовського моря» грав бездоганно і не дозволяв гравцям «МКВ» збільшити свою ігрову перевагу. Однак, на 7-й хвилині він не зміг завадити Гаю оформити дубль. Після цього одесити, мабуть, вирішили заспокоїтись та віддали ініціативу на деякий час бердянцям. Але гравці «Азовського моря» створили собі труднощі: на 8-й хвилині Іванов отримав червону картку, і «гранатово-чорним» довелось грати дві хвилини у меншості. Але вони змогли відіграти цей двохвилинний відрізок часу в меншості так, щоб «МКВ» не вдалося збільшити свою перевагу. Після того, як склади знову стали рівними, «азовці» спробували скоротити рахунок, і навіть підключали Горового в якості п’ятого польового. Однак, «гол у роздягальню» став недосяжною мрією для гравців «Азовського моря» у першому таймі.

А от у другому таймі було справжнє дербі. Команди не бажали поступатись одна одній у єдиноборствах, тому йшла боротьба за кожний м’яч. Але і по такій грі виникали моменти біля обох воріт. Бердянці іноді підключали п’ятого, але втілити свою чисельну перевагу в гол їм не вдавалось. Часом бердянцям не вистачало елементарного фарту, а в деяких епізодах «МКВ» виручав Чумак. У «МКВ» супермомент мав Бурлака, який вийшов на побачення з Горовим, але не зміг його переграти. Ще кілька моментів у одеситів були тоді, коли берданці йшли з п’ятим польовим. «Червоно-чорні» намагались кілька разів влучити у порожню рамку, але безрезультатно. А на 23-й хвилині «азовці» таки скоротили своє відставання до мінімуму – відзначився Левін. А це означало, що у бердянців з’явилась надія врятувати гру. Однак, вони не змогли акцентовано розіграти п’ятого, тому змушені були капітулювати у південному дербі.

1/4 Перша ліга (Q 7) МКВ - Бахмут-Агро - 2:1
Голи: Опарiвський (6), Коллiнс (22) - Эфремов (17)

1/2 фіналу Перша ліга. Півфінал. «МКВ» - «Атлет» - 2:0
Голи: Трибель (14 – автогол), Опраівський (21)
Попередження: Тосіч (16)

Останній ігровий день розпочинався з півфінальних матчів Першої ліги. У першому з цих півфіналів зустрічались дві команди, які у цьому сезоні грали або грають у чемпіонаті України серед команд Другої ліги. Але якщо «МКВ» вже припинив участь у цих змаганнях, то «Атлет» ще має шанси пройти у «Фінал чотирьох». Але поки що залишимо Другу лігу на другий план (вибачте за каламбур).

Нинішнє протистояння між цими командами розпочалося зі стандартної розвідки боєм. Але якщо враховувати той факт, що і «МКВ», і «Атлет» сповідують швидкий футзал, то логічно було, що м’яч надовго у центрі майданчику не зупинявся. На перший погляд, «атлети» на початку зустрічі виглядали трохи швидшими та гострішими. Але ближче до середини поєдинку «МКВ» спробував перехопити ініціативу. Однак, на рахунку це аж ніяк не позначилось. Все-таки, на майданчику дійсно грали рівні за класом суперники, які на цьому Всеукраїнському фіналі заслуговували більшого, ніж півфінал Першої ліги. Під кінець першого тайму «Атлет» мав реальну нагоду вийти вперед, але Біляченко не зміг переграти Чумака. Тому, нулі за підсумками першої 12-хвилинки виглядали закономірно.

Початок другого тайму був відносно спокійним. Але цей спокій порушив автогол Трибеля, який, відповідно, дозволив «МКВ» повести у рахунку. Тепер «Атлет» мав розкриватись, а «МКВ» тільки це і потрібно було. Одесити при першій ліпшій нагоді намагались організувати стрімку контратаку, але проблема в тому, що у них не виходило розвинути свій успіх. А на 19-й хвилині хорошу нагоду змарнував Йапарама, який не влучив у дальній кут воріт «Атлета». Але це згодом вдалося зробити Опарівському, який влучив у той самий дальній кут. Так рахунок став 2:0 на користь «МКВ», і у «Атлета» залишалось близько трьох хвилин для того, щоб виправити становище. Тому, вони одразу перейшли на гру у форматі 5х4, однак зиску з цього не мали. А все тому, що злагоджено діяли Чумак та його партнери по команді. Тому, підопічним Романа Смирнова вдалось відстояти переможний рахунок та вийти до фіналу Першої ліги.

Фінал Перша ліга. Фінал. «МКВ» - «ПЗМС» - 2:1
Голи: Моторний (1), Златов (23) – Шостак (11)
Попередження: Бахуринський (22)

Настала пора головних поєдинків Всеукраїнського фіналу Аматорської футзальної ліги. І спочатку в програмі ігрового дня був запланований фінал Першої ліги між «МКВ» та «ПЗМС». Полтавчани спробували одразу нав’язати свої умови гри, але замість цього отримали гол у власні ворота від Моторного. Трохи згодом одесити мали ще кілька можливостей для того, щоб збільшити свою перевагу. Однак, полтавчанам у цих епізодах пощастило. Відбившись, вони почали переходити на чужу половину майданчику, створюючи штучну більшість. Однак, ця тактика не приносила їм дивідендів. Мабуть, це пояснюється тим, що за ці дні вже всі вивчили, як грає «ПЗМС», тому гравцям «МКВ» не склало труднощів підготуватися до улюбленої манери гри «заводчан». До того ж, одесити підготувались так, що вони просто «в’язали» своїх візаві. В результаті на майданчику стало набагато більше єдиноборств. Тим не менш, полтавчани продовжували шукати можливість для того, щоб втілити свою штучну більшість у гол. І вони таки знайшли цю нагоду, але вже після взятого тайм-ауту. Це Шостак вразив ворота свого колеги по амплуа – Чумака. Так рахунок став 1:1. І обидві команди намагались не зупинятись, тому що і «МКВ», і «ПЗМС» хотіли повести в рахунку ще до кінця першого тайму. Тим більше, часу в них тепер для цього було трохи більше, тому що у фіналі один тайм тривав не дванадцять, а п’ятнадцять хвилин чистого часу. Але у той же час неможливо не відзначити дії обох воротарів – шостака та Чумака. Саме вони ставали перешкодою на шляху м’яча у ворота.

Одесити активно розпочали другий тайм і мали два реальних моменти, щоб вразити ворота «ПЗМС». Та спочатку вдало у «рамці» зіграв Шостак, а потім на допомогу воротарю полтавчан прийшла поперечина. Трохи прийшовши у себе після таких двох епізодів, «зелено-білі» самі перейшли до атакуючих дій, змушуючи вступати у гру Чумака. Але у той же час «заводчанам» не треба було забувати і про оборону, оскільки гравці «МКВ» завжди були готові підкараулити помилку та скористатися нею. Однак, на щастя для «зелено-білих», у їх воротах був Шостак, який був готовий рятувати від можливої небезпеки. Однак, на 23-й хвилині він був безсилий, коли Златов вівів «МКВ» вперед. І одесити одразу перебудувались на гру другим номером, роблячи акцент на контратаки. Тому що було зрозуміло, що полтавчани одразу підуть розігрувати зайвого. Так, в принципі, і сталося. І одеситам довелось добряче попрацювати в обороні. І саме завдяки відмінній грі у захисті підопічні Романа Смирнова відстояли свою мінімальну перевагу і стали чемпіонами Першої ліги Всеукраїнського фіналу АФЛУ.

© "Одесса-Спорт" (2005-2012).  При использовании материалов, гиперссылка на сайт обязательна.